ELPO Nábytok

Trendy nábytok 2024

Obývačka, Regál ER30 ENJOY

Dizajn sa stal dôležitou súčasťou v mnohých oblastiach života. Evokuje totiž príjemné emócie, spokojnosť, pohodu, ale aj harmóniu. Presne to je v súčasnosti prioritou. Dizajnové trendy prinášajú jednak rôzne novinky a inovácie, no aj prvky, ktoré pretrvávajú. Ani v nábytku tomu nie je inak. Budúci rok bude nábytku dominovať elegantný minimalizmus a štýlová jednoduchosť. Pozrime sa teraz spolu na najaktuálnejšie trendy nábytok 2024.

Obývačka a trendy nábytku

Obývacia izba je centrom diania. Je preto dôležité zariadiť si ju tak, aby ste sa cítili dobre a uvoľnene. Práve minimalizmus prináša do nábytku jednoduchý, no elegantný štýl, čistotu línií, kde vynikne pohoda a celková harmónia priestoru.

Nábytok do obývačky bude nasledujúce obdobie preferovať jednoduché a elegantné kúsky, ktoré vytvoria priestor pre relaxáciu. Sedačky aj ostatný nábytok budú charakterizovať čisté línie a neopomenú ani kontrastný akcent v detailoch a doplnkoch.

Pribudne aj čierna farba, ktorá neostane iba jemným doplnkom, no v mnohých prípadoch bude dominovať.

Aj kuchyňa v prírodnom šate

Trvalá udržateľnosť sa prejaví aj v oblasti dizajnu nábytku a výbere materiálov. Ekologický akcent bude budúci rok celkom podstatný. Prejaví sa napríklad v priestoroch kuchyne, ktorej bude dominovať drevo, kameň a sklo, aby sa vytvoril príjemný a útulný priestor. Prírodné materiály uvidíme na nábytku, podlahách aj stenách.

Exotika v spálni

Spálni bude dominovať nábytok s jednoduchými a čistými líniami. Pekné a štýlové jednoduché postele budú vytvárať pocit pokoja a dokonalej harmónie. V doplnkoch sa ale bude zrkadliť exotický či etnický štýl a prírodné materiály. Spálňu tak oživí zaujímavý koberec alebo doplnok z dreva, prútia či keramiky. Prírodné materiály majú aj v spálni zelenú!

Nachová, zelená aj elegantné kovy

Nachová farba, so svojím hlbokým a teplým odtieňom, sa stáva hitom medzi modernými interiérovými dizajnérmi. Kombinácia nachovej s elegantnými kovovými prvkami, ako je mosadz, zlato alebo matné striebro, navyše dodáva nábytku luxusný nádych a šmrnc.

Aktuálne bude aj použitie zelenej farby či ďalšie zemité odtiene. Zelená je spojená s prírodou a vytvára pocit pokoja a harmónie v miestnosti, budeme si ju preto môcť dizajnovať na steny, nábytok aj doplnky.

Ekologický dizajn z udržateľných materiálov

S narastajúcim povedomím o životnom prostredí stúpa popularita nábytku vyrobeného z udržateľných ekologických materiálov. Drevo s certifikátom, recyklované kovy a organické látky sú na vzostupe a vytvárajú nábytok s nielen moderným dizajnom, ale aj pozitívnym dopadom na životné prostredie. Sú teda jedným z dôležitých trendov, ktoré budúci rok uvidíme.

Vintage s moderným twistom

Kombinovanie starožitného nábytku s modernými prvkami je stále v móde. Obdobie roku 2024 dá priestoru aj vintage kúsky s moderným twistom, či už ide o farby, vzory alebo použitie netradičných materiálov. Klasický nábytok, inšpirovaný rôznymi historickými obdobiami, sa vracia, avšak s moderným a funkčným prístupom. Čisté línie klasiky sú kombinované s novými materiálmi a technológiami.

Personalizácia a funkčný dizajnu

Očakáva sa aj trend nábytku s funkčným dizajnom vhodným pre malé byty aj domy. Multifunkčnosť je naozaj in. Personalizácia nábytku sa rovnako stáva dôležitým aspektom pri výbere jednotlivých kúskov. Znamená, že si ho môžete prispôsobiť svojim potrebám, zvoliť si vhodný materiál, farbu alebo veľkosť.

Nábytok s jednoduchým a elegantným dizajnom bude vytvárať pocit pokoja a harmónie v miestnosti. Dôraz bude kladený aj na kvalitu a cenovú dostupnosť. Pre odvážnejších sa ponúka i paleta neónových odtieňov, ktorá dodá mnoho energie, výrazu a života do interiéru. Žltá, oranžová, ružová tak môžu tvoriť zaujímavé doplnkové akcenty interiérového dizajnu.

Aké trendy nábytok a doplnky ešte prinesú?

Rok 2024 prinesie zrejme nábytkové trendy, ktoré spájajú moderný dizajn, pohodlie a ekologickú zodpovednosť. Nech už máte radi minimalistický štýl, vintage kúsky alebo farebnú extravaganciu, bude v ponuke niečo pre každého. Vyberte si podľa svojho vkusu a nechajte váš domov odrážať aktuálne trendy a váš osobný štýl.

Pozrite si elegantné, jednoduché, no štýlové kúsky nábytku v našom e-shope TU.