ELPO Nábytok

Ako si vybrať správnu posteľ do spálne

Spálňa Silvano, posteľ, matrac Elpo nábytok

Spálňa je srdcom domova a posteľ zase centrom spálne. Miesto, kde nachádzame pokoj a regenerujeme sily po náročnom dni. Povedzme si preto pár tipov, ako vybrať posteľ a na čo sa zamerať.

Nová posteľ a matrac môžu do veľkej mieri zvýšiť pohodlie. Celá spálňa by mala pôsobiť relaxačne, ľahkým dojmom a komfortom, aby evokovala príjemné pocity a pohodu. Divili by ste sa, čo dokáže obyčajná výmena postele, prípadne pár doplnkov pre celkovú atmosféru. Pritom je úplne jedno, akú veľkú spálňu máte.

Vhodný matrac dokáže značne podporiť uvoľnenie tela, svalov a zlepšiť aj kvalitu spánku. Možno sa to nezdá, ale práve posteľ a matrac veľakrát ovplyvňujú kvalitu spánku podstatným dielom. Staršie postele môžu byť čoraz viac nepohodlné, i keď si to možno neuvedomujeme, a viesť k bolestiam chrbta a zhoršenému spánkovému režimu. Nová moderná posteľ s kvalitným matracom môže chrbtici poskytnúť oporu a pohodlie. Niektoré rošty sú dokonca polohovateľné, čo ešte viac zvyšuje komfort.

Zlepšenie vzhľadu spálne

Moderná posteľ môže značne zlepšiť vzhľad spálne a pridať tak do nej nový život. Staršie postele pôsobia zvyčajne ošúchane na pohľad, matrac býva preležaný a opotrebovaný. Nová posteľ tak rozhodne zlepší vašu náladu a kvalitnejší spánok môže viesť k podpore duševného zdravia, koncentrácie, produktivite ap. Príjemná zmena v spálni pridá do života sviežu energiu a prináša investíciu do zdravia a blaha.

Zvážte svoje potreby

Predtým, ako si kúpite novú posteľ, zvážte svoje potreby. Čo presne je prioritou. Skĺbiť sa pritom dá mnoho faktorov, ako dizajn postele, pevnosť rámu, dobrý materiál ap. Ak trpíte bolesťami chrbta, alebo inými zdravotnými problémami zamerajte sa na ortopedický matrac, ktorý poskytne dostatočnú oporu chrbtici. Naopak, ak preferujete mäkké postele, vyberte si mäkší matrac, no dostatočne pevným, aby vás nebolel chrbát.

Zvoľte správnu veľkosť postele

Veľkosť postele je dôležitý faktor pri výbere. Veľa miesta na spanie prinesie posteľ 180×200 cm, resp. king size bed. Pre malé miestnosti vytipujte užšie postele, v prípade manželskej – posteľ 140×200 cm alebo posteľ 160×200 cm. Správnym umiestnením v miestnosti a preusporiadaním nábytku, dokážete veľakrát získať metre navyše.

Náš TIP: Elegantná moderná Manželská posteľ SWING (439 – 938 € podľa rozmeru) s kvalitným 28 lamelovým roštom a mechanickým polohovaním hlavy do 5 polôh a nôh do 1 polohy prinesie komfort a dizajn v jednom. Navyše je možné nastavovať tuhosť lamiel proti preťaženiu. Lamely sú uložené v kaučukových puzdrách. Pri nákupe od rozmeru 160×200 cm dostanete aj darček k nákupu (dennú deku a vankúše).

 

Manželská posteľ SWING

Správny typ matraca

Existuje mnoho typov matracov, ktoré sa líšia v závislosti od použitého materiálu a tvrdosti. Ak máte radi mäkšie matrace, mali by ste zvážiť matrac z pamäťovej peny, ktorý sa však zároveň skvelo prispôsobí tvaru tela. Ak máte radi tvrdšie matrace, ktoré sú v mnohých prípadoch vhodnejšie pri bolestiach chrbta, mali by ste zvážiť matrac s pružinami alebo ortopedický matrac. Pri problémoch s krčnou chrbticou, môže byť vhodný matrac s bodovou elasticitou a zónami, ktoré sa prispôsobia podľa potreby. Napríklad pri skolióze sa odporúča 7-zónový matrac. Prípadne si u nás nechajte poradiť, všetko vám zistíme.

TIP: Matrac FYZIO PLUS 1+1 (cena 427 € pri kúpe 1+1) má taštičkové jadro, ktoré dokonale kopíruje tvar tela. Samostatné pružiny vytvárajú 7 zón tvrdosti, čo zvyšuje ortopedický efekt. Je vysoko antialergický.

 

Dizajn postele

Na výber je mnoho typov postelí, ktoré sa líšia v závislosti od materiálu a dizajnu. Ak máte radi moderný štýl, zvážte minimalistickú posteľ alebo takú s veľkým čelom, ktoré prichádza opäť do módy a pôsobí luxusným dojmom, akoby ste boli v hoteli. Pri tradičnom dizajne je vhodná posteľ s dreveným rámom. Prírodné prvky a materiály sú dnes tiež in. U nás si môžete vybrať z rôznych druhov postelí v modernom dizajne – s možnosťou objednania správneho rozmeru do vašej spálne, ako aj farebnosti z dostupných látok. Viete si tak novú posteľ absolútne zladiť so svojim interiérom.

Doplnky

Doplnky ako vankúše, periny a obliečky majú veľký vplyv na celkový štýl, atmosféru a schopnosť uvoľnenia. Doplňte preto svoju posteľ kvalitným postielaním a prikrývkami príjemnými na dotyk. Obliečky sa dajú pekne ladiť do farebných kombinácii miestnosti alebo môžu plniť kontrastnú úlohu a byť pekným zvýraznením. Spálňa je útulná a relaxačná, keď je jemne a harmonicky ladená. Prírodné materiály sú nielen in, ale majú práve spomínaný upokojujúci efekt.

ELPO nábytok