ELPO Nábytok

Sedacie vaky pre deti: Dokážu pomôcť sústrediť sa pri čítaní

sedacie vaky pre deti, Elpo

Sedacie vaky pre deti sú nielen nádherným pohodlným dizajnovým nábytkom, avšak predstavujú aj veľmi efektívnu učebnú pomôcku. Poďme sa však pozrieť na to, aké všetky benefity môžete od nich očakávať a aké predpoklady stať sa obľúbeným kúskom v detskej izbe majú.

Sedacie vaky pre deti rozhodne patria do detskej izby

Keď sú deti malé, sedacie vaky sú pre nich doslova magnetom. Vyhľadávajú ich na leňošenie s plyšiakom, sedenie pri čítaní alebo hry so súrodencami. Samozrejme, že sa nevyhnete ani prenášaniu či hádzaniu, avšak aj to je skvelé pre motoriku a detské svaly. Je teda jasné, že budú rozhodne obľúbeným kúskom v detskej izbe, či už ako pohovka alebo herné kreslo. Sú nielen ergonomické a praktické, ale aj zábavné.

najlacnejšie sedacie vaky pre deti

Pri kúpe sedacieho vaku zvážte vek dieťaťa

Pokiaľ ste sa rozhodli obstarať vašim deťom zábavný a štýlový sedací vak, zvážte jeho tvar a veľkosť podľa veku dieťaťa. Príliš veľký vak nemusí byť pre menšie deti pohodlný. Naopak väčšie dieťa bude potrebovať aj väčší rozmer sedacieho vaku, napríklad sedací vak XXL.

Nie každý sedací vak je vhodný pre batoľatá! Na to si, prosím, dávajte pozor a nenechávajte ich na ňom spať bez dozoru, nakoľko hrozí, že sa dieťa pretočí a nebude vedieť dýchať. Naopak pre dospelých a väčšie deti je sedací vak vhodný aj na leňošenie či zdriemnutie. Výplň sa skvelo a ergonomicky prispôsobí tvaru tela, ale pokiaľ by došlo k poškodeniu, rozhodne bude treba vak opraviť, aby vypadávajúca výplň nespôsobila problémy a neporiadok. Vaky na sedenie pre deti sa však vyrábajú z pevných materiálov. Mali by hry a šantenie detí v poriadku vydržať. Nesmú sa však poškodiť ostrými predmetmi.

Elpo nábytok ponúka rôzne tvary, dizajny a farebné prevedenia sedacích vakov pre deti, ktoré sú výrazne zľavnené a dostupné. Vyberajte však nielen podľa vzhľadu, ale aj podľa spomínanej veľkosti a veku dieťaťa či tvarovaniu, ktoré bude preferovať. Dizajny majú hravý a zábavný charakter, napríklad podoba zvieratiek, či farebných vzorov – môžu tak podporovať detskú kreativitu alebo študijné zameranie. A čo hovoria výskumné štúdie?

sedacie vaky pre deti

Sedacie vaky pre deti a čo dokázali výskumy

Sedacie vaky pre deti sa používajú nielen v domácnostiach, ale veľakrát aj v školských či predškolských zariadeniach. Pri výskume, ktorý sa za týmto účelom robil v USA ešte v predošlých rokoch sa zistilo, že dizajn a ergonómia zohrávajú podstatnú úlohu v sústredení a efektívnosti žiakov. Naopak nepohodlie pri sedení predstavuje značné rozptýlenie koncentrácie malých detí. Je teda predpoklad, že zlepšenie pohodlia pri sedení, napríklad pri čítaní pomáha dosiahnuť maximálne výsledky vzdelávania.

Výukové prostredie môže podľa štúdie University of Salford z roku 2012 ovplyvniť učebný pokrok dieťaťa v priebehu roku až o 25 %, pričom rôzne vzdelávacie aktivity vyžadujú rôzne nastavenie prostredia. Pri písaní úloh je, samozrejme, potrebná stolička a stôl, avšak čítanie sa vylepšuje pohodlím a uvoľnením. Pri štúdiách sa využívali sedacie vaky pre deti a stali sa tak výbornými pomôckami s ergonomickým zaobleným tvarom. Podstatný bol aj dizajn, motívy či vzory, ktoré na deti pôsobia a dajú sa využiť vo vzdelávaní. Témy sedacích vakov sú často spojené so zvieratkami, prírodou či inými motivačnými prevedeniami. Hodia sa napríklad aj do knižničného prostredia, ale nástrojom na podporu čítania sa môžu stať aj doma.

sedacie vaky pre deti, Elpo

Sedací vak na vonkajšie aktivity

Okrem všetkých pozitívnych vlastností sme ešte nespomenuli, ako jednoducho sa dajú sedacie vaky prenášať.  Sú preto výbornou pomôckou na sedenie vonku, napríklad, keď sa ešte nedá sedieť na tráve alebo lavičke. Sedací vak veľmi ľahko presuniete a dieťa si tak môže čítať, alebo sa hrať v záhrade, na terase či balkóne. Sedacie vaky sú preto jednoznačne výborným prostriedkom pri čítaní, oddychu alebo hrách, pretože sú dizajnovo zaujímavé a tvarom sa prispôsobia telu, čím vytvoria lepšie uvoľnenie a pohodlnejšiu polohu pre deti, ale aj pre dospelých.

Pozrite si najlacnejšie sedacie vaky v našom e-shope.

Objednajte ich za akciové ceny, ktoré sme pre vás pripravili.