ELPO Nábytok

Obývačka a trendy 2024: Tieto farebné kombinácie sedačky a nábytku budú in!

sedačky, nábytok, elpo eshop

Určite bude zaujímavé dozvedieť sa, ktoré farebné kombinácie sedačky a nábytku uchvátia tento rok. Od pokojných neutrálnych farieb až po žiarivé odtiene, rozhodne si bude z čoho vyberať! Ako sa na nastávajúce trendy pozerajú interiéroví dizajnéri, a aké farebné kombinácie budú tento rok in, na to sa zameriame v tomto článku.

Krémové sedačky prinesú eleganciu a štýl

Rok 2024 by mal priniesť farby sedačiek, ktoré sú na jednej strane upokojujúce a prinášajú pohodu a uvoľnenie do obývačky, na druhej strane ale nie sú fádne a nudné, a majú určitú dávku energie a živosti. Moderné krémové pohovky sú rozhodne populárne. Táto farba totiž koreluje so stále pokračujúcim trendom prírodných motívov a farieb. Rozhodne sa hodia aj na rohové sedačky, resp. sedačky L alebo U. Pre milovníkov neutrálnych príjemných farieb je krémová až béžová sedačka rozhodne skvelou voľbou.

Hnedá a jej zemité tóny

Aj hnedá farba sedačky bude nasledujúcu sezónu rozhodne in. Hnedá je príjemná zemitá farba, ktorá pôsobí upokojujúco a hodí sa do mnohých farebných schém. Nemusí ísť pritom len o klasickú čokoládovú, odtieňov, z ktorých si pri hnedej môžete vybrať je naozaj dosť. Spomenieme možno karamelovú, kávovú či spálenú kávu. Hodia sa perfektne do prírodnej palety farieb interiéru, ktorá bude pôsobiť pokojne a elegantne zároveň.

Sedačka v machovej zelenej rozhodne zaujme

Rovnako ako predošlé prírodné odtiene, aj machová zelená bude mať na pohovkách svoje miesto. Teplý tón v spojení s hebkou zamatovou látkou vytvorí priestor pre dokonalý relax, a pritom dodá miestnosti nádych elegancie. Hodí sa do farebných schém s prírodnými farbami, no môže sa použiť aj s kontrastnými a výraznejšími odtieňmi.

Sedacia súprava TROJAN, sedačky

⇒ Pozrite si moderné sedačky v našom e-shope TU.

Nábytok tlmených bledších farieb oživí tmavomodrá sedačka

Tmavá modrá pôsobí síce o niečo chladnejšie, ale zato relaxačne a uvoľňujúco. Krásne sa vyníma na bielom alebo bledšom pozadí nábytku a stien. Práve táto kombinácia farieb vytvára atmosféru čistoty, a to sa mnohým páči. Rozhodne ide o nadčasovú farbu, ktorá si drží svoju obľúbenosť a objaví sa v interiéroch aj v nasledujúcom období.

Čiernobiela bez jasných farieb je horúcim trendom

Ďalším horúcim trendom je aj achromatický alebo čiernobiely interiér, ktorý sa vyníma na čalúnenom nábytku. Tento trend je štýlový a majestátny. Univerzálne farby, akými sú biela, čierna a sivá, vyzerajú v kombinácii takmer vždy skvelo. Takáto farebná schéma je populárna pre minimalizmus, no aj súčasný štýl. Ak máte sivý nábytok, biela alebo čierna pohovka prinesú do interiéru doslova wow efekt. Obavy z poškodenia čalúnenia rozpustí správna starostlivosť a kvalitná tkanina. Čalúnený nábytok prináša komfort a príjemnú mäkkú energiu.

Sedačka ako akcent dizajnu

Napriek smeru k neutrálnym pokojným farebným kombináciám, ostáva dizajnérom vždy miesto ešte aj pre nejaký ten farebný akcent. Pohovka je dominantou obývačky a má rovnako funkčné, ako aj vizuálne a dizajnové úlohy. Čoraz viac dizajnérov sa dnes odkláňa od klasického pridávania akcentu prostredníctvom doplnkov a dekorácií, ale vyberá si jeden kus nábytku, ktorý spraví požadovaný dôraz. Práve sedačka môže byť takýmto kúskom. Ak sa vám táto myšlienka sedačky ako akcentu páči, použite akúkoľvek výraznú farbu s hlbokým odtieňom. Môže to byť napríklad modrá, azúrová, zelená alebo mäta, vínová, malinová, hustá žltá či okrová.

Sedacia súprava TROJAN

Hľadáte lacné, kvalitné a moderné sedačky? KLIKNITE SEM.

Ladíme a kombinujeme farby nábytku a interiéru

Kontrast bielej a čiernej, ako aj klasická béžová, hnedá a možno ešte aj šedá (i keď niektorí si myslia, že sa bude objavovať pomenej), zdá sa nevychádzajú z módy. Naďalej sa budú objavovať v interiéroch 2024. Môžete ich použiť v každej miestnosti od kuchyne po spálňu. Kombinácia bielej a čiernej vyzerá obzvlášť zaujímavo v kúpeľni alebo na chodbe.

Ak chcete umiestniť do priestoru akcenty, doplňte paletu odtieňmi, ktoré sa líšia o jeden či dva tóny. Keď je plocha či miestnosť menšia, svetlé farby opticky priestor zväčšia. Ak chcete zvýšiť pohodlie a komfort, bielu zmiešajte s tmavými teplými tónmi. Do pozornosti prichádzajú aj odtiene teplej žltej, od narcisovej až po okrovú. Výborne sa hodia do miestností, kde je menej slnka, lebo prinášajú útulnú teplú atmosféru. Studené farby použite v tých častiach interiéru, kde máte dostatok slnečného žiarenia.

Obývačka a trendy 2024

Najnovší trend prináša aj vytvorenie pocitu priestrannosti v obývacej izbe. Priestor sa dá opticky zväčšiť svetlými farbami nábytku a dekorácií, príjemným osvetlením a minimalistickým dekorom.

Neutrálne a svetlé prevedenie je teda in, no niekedy si doslova žiada oživenie určitými akcentami. To sa dá dosiahnuť napríklad aj výberom prírodných materiálov, ako je napríklad prútie a ratan. Tapety s gradientom môžu byť tiež skvelým doplnkom obývačky. Obľúbené ostávajú aj snehovo bielo zariadené izby doplnené čiernou, jej odtieňmi či vzormi. Nakoniec doplňte rastlinami a vychutnajte si nádhernú atmosféru a nový svieži štýl, ktorý ste si vybrali.

Chcete si pozrieť moderné dizajnové sedačky v našom e-shope? KLIKNITE SEM.