ELPO Nábytok

Z akého materiálu si vybrať sedačku?

Sedačku si môžeme vybrať v látke alebo v koži. Ak nie ste rozhodnutý o tom pravom výbere vašej sedačky nasledujúci článok vám iste pri rozhodnutí pomôže.

Kožené sedačky pre a proti

Jednou z veľkých výhod kožených sedačiek je ich údržba. Kožená sedačka nenasáva prach, stačí ho len zotrieť. Nie je treba ju tepovať ani vysávať pretože špina zostáva na povrchu a jednoduchým očistením sa odstráni. Ďalšou výhodou je jej dlhodobá životnosť.

Nevýhodami je teplota. V lete nemusí byť príjemné sedieť na tomto type sedačky, môžeme sa o ňu prilepiť a v zime môže byť zasa nepríjemne studená. Z týchto dôvodov sa využíva prehoz, ktorý tieto vplyvy eliminuje.

Čalúnené sedačky pre a proti

Výhodou týchto sedačiek je ich cena, nakoľko sú lacnejšie ako kožené sedačky. Za ďalšiu výhodu môžeme považovať to, že tieto sedačky sú na výber z viac variant. Je možné si vybrať aj vzor, tým ľahšie sa prispôsobuje celkovému dizajnu obývačky.

Nevýhodou je náročnejšia údržba, v prípade neopatrnosti môžu na čalúnených sedačkách zostať fľaky, ktoré sa veľakrát nedajú úplne odstrániť.