ELPO Nábytok

Z akého materiálu si vybrať sedačku?

Aj vy sa zaoberáte otázkou z akého materiálu si vybrať sedačku? Sedačka je primárnym kúskom obývacej miestnosti a vybrať si ju môžete v látke alebo v koži. Ak však nie ste rozhodnutý o tom správnom výbere svojej sedačky, nasledujúci článok vám iste pri rozhodovaní pomôže.

Kožené sedačky pre a proti

Jednou z veľkých výhod kožených sedačiek je ich údržba. Kožená sedačka nenasáva prach, stačí ho len jednoducho zotrieť. Netreba ju tepovať ani vysávať, pretože špina zostáva na povrchu a jednoduchým očistením ju odstránite. Ďalšou výhodou je jej dlhá životnosť.

Nevýhodou je teplota. V lete nemusí byť veľmi príjemná na sedenie, pokožka sa môže o ňu lepiť, no a v zime môže byť zasa nepríjemne studená. Z týchto dôvodov sa využíva prehoz, ktorý tieto vplyvy eliminuje.

Čalúnené sedačky pre a proti

Čalúnené sedačky majú veľkú výhodu – cenovú dostupnosť, nakoľko sú lacnejšie než kožené sedačky. Za ďalšiu výhodu môžeme považovať to, že tieto sedačky sa dajú vyberať z viacerých variantov a vzorov. Ľahšie sa teda prispôsobuje vzhľad celkovému dizajnu obývačky.

Nevýhodou je však náročnejšia údržba, v prípade neopatrnosti môžu na čalúnených sedačkách zostať fľaky, ktoré potom treba čistiť a odstraňovať.

Ak ešte stále váhate, z akého materiálu si vybrať sedačku

Skúste sa inšpirovať našou bohatou ponukou moderných sedačiek, ktoré sú elegantné, praktické a majú moderný šmrnc. Kliknite SEM. Farebnosť si nastavte podľa toho, akú hlavnú farbu máte ladenú vo svojej obývačke.